فال چای

همانطور که در آموزش فال قهوه شما با روشهای گرفتن فال قهوه آشنا شدید میخواهیم اینبار یکی دیگر از فال‌های پرطرفدار را به شما عزیزان آموزش دهیم:

فال چای یکی از قدیمی ترین فال هاست که قدمت آن به بیش از 3000 سال می رسد. این فال یكی از روش های رایج و مورد علاقه اینده نگری است كه در حال حاضر نیز برای طالع بینی و همچنین در محافل دوستانه به عنوان سرگرمی از ان استفاده می شود.

وسایل مورد نیاز برای فال چای:

برای انجام این فال به یك فنجان دهانه گشاد سفید رنگ و یك زیر فنجانی سفید و بدون نقش احتیاج دارید .استكان های معمولی برای این كار مناسب نیستند. در واقع فنجان با شیب ملایمی كه دارد باعث می شود تفاله ها بر دیواره های ان چسبیده.و ایجاد نقوش ، حروف و علائم كنند برای اینكه علائم واضح و قابل تشخیص باشند چای مورد استفاده نباید زیاد شكسته و به اصطلاح خاكه باشد. استفاده از یك صافی برای بدست اوردن مقداری چای درشت شاید فكر بدی نباشد. بهتر است بجای قوری معمولی از كتری استفاده كنید چون قوری از ورود تفاله چای به فنجان جلو گیری می كند.

طریقه ی انجام فال چای:

پس از نوشیده شدن چای توسط شخصی كه فال برایش گرفته می شود ، فنجان باید با دست چپ ( در صورتی كه شخص چپ دست است این كار باید با دست راست انجام شود ) سه مرتبه موافق جهت عقربه های. ساعت چرخانده شده و سپس به دقت بر روی زیر فنجانی واژگون شود توجه داشته باشید كه به غیر از تفاله ، مقدار كمی از چای ( مایع ) نیز در ته فنجان باقی مانده باشد كه موقع چرخاندن فنجان ، تفاله ها كاملا پخش و پراكنده شوند.

از شخصی كه برایش فال می گیرید بخواهید كه در هنگام چرخاندن فنجان به سوالی كه برایش مطرح است فكر كند حدودا یك دقیقه صبر كنید تا مایع كاملا خارج شود. در غیر اینصورت موقع برگرداندن فنجان برای تفسیر ، مایع باقی مانده به داخل فنجان برگشته. و باعث از بین رفتن نقوش ایجاد شده می شود. حالا فنجان را به ارامی و با دقت برگردانده و علائم ایجاد شده را تفسیر كن.

علامت دیده شده در فنجان یا زیر فنجانی فال چای:

 1. نردبان ، حلقه یک زن یا یک مرد
 2. کلاه توک تیز سوسمار
 3. ماه ، عروس ، پرستو
 4. درخت ، طاووس
 5. جارو دستی  چهره های زشت
 6. دسته گل ، کلاه زنانه
 7. ستون
 8. یک دونده ، گوسفند ، بز
 9. جنگل
 10. دایره
 11. سطل ، جغد
 12. کوسه ، هفت تیر ، پرنده دریایی

تفسیر هر یک از علامت ها در فال چای:

 1. ازدواجی که به خوشبختی ختم می شود
 2. یک مهمان غیر قابل اعتماد
 3. مسافرتی که به یک رابطه عشقی ختم می شود
 4. ازدواج با شخصی ثروتمند
 5. دشمن سازی با اشتباهات
 6. ازدواج دیر وقت
 7. ارتقاء و پیشرفت
 8. موفقیت حتمی در کاری که شروع کرده اید
 9. یک دعوت دوستانه
 10. یک رابطه خاص
 11. از دست داد درآمد
 12. خبری بد و ناخوشایند